Kulomiot z SP1 drugi na Dolnym Śląsku!

Niedziela,20 czerwiec 2010

W dniu wczorajszym na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu uczeń naszej szkoły Patryk Wiktorowicz wywalczył tytuł wicemistrza Dolnego Śląska w pchnięciu kulą (4kg). W zawodach wystartowało 18 zawodników. Konkurs miał bardzo zacięty przebieg, do piątej kolejki Patryk prowadził, niestety w szóstej próbie jego konkurent uzyskał rezultat o 7cm lepszy i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z zawodów.

Rozmiar: 8369 bajtów

KLIKNIJ NA OBRAZEK

Chłopcy z Piechowic najlepsi w powiecie!

Dnia 09 czerwca 2010 r. odbyło się uroczyste podsumowanie wyników współzawodnictwa sportowego szkół z udziałem nauczycieli, dyrektorów szkół władz gminnych i powiatowych organizacji społecznych i sponsorów wspierających sport w Powiecie Jeleniogórskim.
Sklasyfikowano wszystkie szkoły podstawowe , gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Szkoły , które osiągnęły najlepsze wyniki we współzawodnictwie sportowy Starosta Jeleniogórski Pan Jacek Włodyga nagrodził pucharami.
Reprezentacja chłopców z SP1 w Piechowicach zajęła I miejsce spośród 21 sklasyfikowanych szkół. Dziewczęta zajęły V miejsce.

II Memoriał Łukasza Semeriaka w biathlonie letnim

Środa,02 czerwiec 2010

W dniu dzisiejszym w Piechowicach na terenie stadionu miejskiego odbyły się zawody w biathlonie letnim upamiętniające byłego biathlonistę, wychowanka UKS Krokus Łukasza Semeriaka.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tej imprezy.

Trójbój LA

Środa,25 maj 2010

W dniu dzisiejszym w Piechowicach na terenie kompleksu boisk Orlik 2012 odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym.
Reprezentacja dziewcząt zajęła III miejsce. Chłopcy uplasowali się na V miejscu.

II Memoriał Łukasza Semeriaka

Środa, 19 maj 2010

Zapraszamy na stadion miejski w Piechowicach.

Rozmiar: 17856 bajtów

Zobacz komunikat organizacyjny

Udany start młodych lekkoatletów

czwartek, 13 maja 2010

W dniu dzisiejszym w Jeleniej Górze - Cieplicach na stadionie przy ulicy Lubańskiej odbyły się Lekkoatletyczne Igrzyska Dzieci i młodzieży. Świetnie spisali się zawodnicy Sp1, którzy wywalczyli kilka miejsc medalowych.

Mistrzami powiatu ziemskiego zostali:

Natalia Taterka - bieg na 600m
Patryk Wiktorowicz - pchnięcie kulą
Kacper Ciołek - rzut piłeczką palantową
Sztafeta 4x100m w składzie: Kacper Ciołek, Krzysztof Wąsik, Patryk Łaskarzewski, Tomasz Gilewicz

Joanna Kołodziejska wywalczyła srebro - bieg na 300m
Sztafeta Szwedzka dziewcząt (bieg na 100m,200m,300m,400m) w składzie: Natalia Taterka, Joanna Kołodziejska, Dominika Dobrowolska, Blanka Promirska

Trzecie miejsca na podium zdobyli:

Patryk Łaskarzewski - skok w dal
Paweł Korycki - bieg na 300m
Sztafeta Szwedzka chłopców w składzie: Artur Butowicz, Gregor Kreutzer, Paweł Korycki, Patryk Wiktorowicz

W klasyfikacji zespołowej chłopcy zajęli II miejsce natomiast dziewczęta wywalczyły IV-te.

Biathlonowe sukcesy

sobota, 20 marca 2010

Gratulacje dla biathlonistów którzy w kategorii Szkoły podstawowe zajęli 17.03.2010r. miejsca w czołowej dziesiątce na WOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH UKS-ÓW W BIATHLONIE - DOLNY ŚLĄSK 2010.

8 miejsce - Dominik Michalski - 0 strzałów niecelnych

Za każdy niecelny strzał doliczano zawodnikowi 30 sekund do czasu biegu.
Życzę jeszcze wielu sukcesów na zawodach sportowych tym i pozostałym zawodnikom naszego klubu

Ewelina Jedziniak.

Karkonoski Bieg Narciarski Dzieci i Młodzieży

piątek, 12 marca 2010

W dniu dzisiejszym w Karpaczu odbył się Karkonoski Bieg Narciarski Dzieci i Młodzieży. Świetnie spisali się zawodnicy klubu UKS Krokus, którzy wywalczyli kilka miejsc na podium. Na najwyższym stanęli w najmłodszej kategorii - Izabella Wicher i Oskar Kłyszyński. Warty odnotowania jest fakt, że czwarte miejsce zajęła Basia Skrobiszewska, a Szymon Jedziniak szóste - oboje chodzą do przedszkola. Na drugim stopniu podium uplasowali się Natalia Taterka i Łukasz Jedziniak. Na trzecim miejscu ukończył bieg Maciej Kojro oraz Paweł Rudzki. Nasz klub wykazał się największą frekwencją na zawodach (wystartowało 34 zawodników), która została nagrodzona pucharem ufundowanym przez Starostę Jeleniogórskiego. Izabella Wicher i Oskar Kłyszyński zostali nagrodzeni pucharem ufundowanym przez Burmistrza Miasta Piechowice dla najlepszych zawodników z Piechowic.

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Biathlonie

czwartek, 04 marca 2010

Miło nam poinformować, że w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Biathlonie zawodniczka klubu UKS Krokus Natalia Taterka wywalczyła I miejsce!.

wtorek, 29 września 2009

W rozegranych w dniu dzisiejszym w Kowarach Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych drużyna dziewcząt jak i chłopców wywalczyła VI miejsce.

V Bieg Piastów - wyniki oraz galeria

sobota, 19 września 2009

19 września 2009 roku w Piechowicach na terenie osiedla Piastów odbył się V Bieg przełajowy - "Piastów 2009". Na starcie stawiło się 185 zawodników i rywalizowali w 10 różnych kategoriach
Zawody odbyły się bez wypadków przy pięknej pogodzie i w malowniczej scenerii.

Dziękuje wszystkim, którzy bezinteresownie włączyli się w organizację i sprawne przeprowadzenie zawodów. Szczególnie dziękuję pani burmistrz miasta Piechowice Zofii Grabias - Baranowskiej za wsparcie i zagwarantowanie środków na zakup nagród ; Pani Henryce i Wojciechowi Michalskim za udostępnienie terenów po których biegali zawodnicy ; rodzinie - Państwu Południak za przygotowywanie tras oraz udostępnienie terenu na biuro zawodów, i wszystkim byłym zawodnikom UKS krokus oraz piastowianom którzy sędziowali, kierownictwu firmy Juro-Trans za wypożyczenie elementów drewnianych do oznakowania tras i wielu ludziom dobrej woli którzy pomogli w jakikolwiek najmniejszy nawet sposób; opiekunom i dyrektorom za przybycie i sprawowanie opieki nad młodzieżą oraz wszystkim startującym za zdrową sportową rywalizację.
Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję - do zobaczenia za rok na trasach w Piastowie - ze sportowym pozdrowieniem prezes UKS Krokus

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z V Biegu Przełajowego - Piastów 2009.

Oficjalne wyniki

Unihokej - tuż za podium

wtorek, 15 września 2009

Uczniowie Sp1 Piechowice rozpoczęli sezon sportowy. W Łomnicy zajęli IV miejsce w zawodach w unihokeju drużynowym.

Nowy sezon sportowy czas zacząć

Wtorek, 09 września 2009

Witamy na naszej stronie po wakacyjnej przerwie. Rusza nowy sezon sportowy 2009/2010. Już we wtorek 15 września w Łomnicy rozegrane zostaną pierwsze zawody w Unihokeju. Z nowym kalendarzem imprez można zapoznać się na stronie Szkolnego Związku Sportowego w JG.

Przypominamy, że w ubiegłym roku nasza szkoła we współzawodnictwie sportowym zajęła III miejsce zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

W opublikowanych niedawno wynikach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Dolnośląskiego za rok szkolny 2008/2009 zajęliśmy 38 miejsce! na 580 sklasyfikowanych szkół.
Tu można zapoznać się pełnym rankingiem.

18 września odbędzie się
V BIEG PRZEŁAJOWY " PIASTÓW 2009"

Zapraszamy uczniów do udziału w zawodach, które odbędą się w Piechowicach - Piastowie.